RaVaNoTe

Lühidalt RaVaNoTe sünnist.
Raasiku Valla Noorteteater "RaVaNoTe" sündis grupi valla aktiivsete noorte initsiatiivil. Mõte sai alguse 2009. aasta 1. mail toimunud mõttetalgutel ning reaalse teostuseni jõuti oktoobris 2009.  Väärib äramärkimist, et noored on võtnud ise initsiatiivi, nii sai esimene tükk mängimiseks välja valitud noorte enda poolt, milleks oli R. Raua noortenäidend "Keegi teine".
"RaVaNoTe” seob Raasiku valla eri asulate noori. Aktiivsete noorte tunnustuseks tuleb lausuda vaid kiidusõnu. Eelmainitud noorte mõttetalgutest on päevavalgust näinud mitmed muudki ideed ning käivitunud Raasiku Valla noorteliikumine MEN.
"RaVaNoTe" tegemisi on vastavalt rahalistele võimalustele toetanud Raasiku Rahvamaja, kelle ringide nimekirja trupp alates 2009. aasta sügisest kuulub, ka proovid toimuvad rahvamaja ruumides. Truppi juhendab Margit Eerik (MTÜ Tuulekell). Samuti on teatrinoorte tegevust kaasrahastanud Raasiku Vallavalitsus (teatrinoorte suvine laager). RaVaNoTe arvestatavaks koostööpartneriks on MTÜ Tuulekell, kelle abiga sai esimeses näidendis ning saab ka uues näidendis teoks etenduse kunstnikutöö, mitmed tehnilised lahendused MTÜ Tuulekell juhatuse esimehe Moyo Eivase (Mait Eerik) eestvedamisel.  Üheskoos võtsime 2010 suvel ette teatrikallakuga nädalalõpulaagri, kus Rakvere teatri noore professionaalse näitleja Erni Kase eestvedamisel toimus teatrikunsti harrastavatele noortele õpetlik ja arendav töötuba.
Nii "Keegi teine" kui "Papagoide päevad" on etendused, mis aitavad kujundada noortes elutervet maailmavaadet, panevad mõtlema igapäevaelus toimuvatele "mängudele", inimloomuse nõrkkohtadele, erinevatele elulähenemistele, avavad eripalgelisi inimtüüpe. Trupi noored kuuluvad vanusesse 18 – 25, see on iga, kus inimeses tekib selgem nägemine ja arusaam eluväärtustest ning noored hakkavad ise enda jaoks ka väärtuseid ja prioriteete sõnastama ning pärast ehk nende järgi elamagi. Seega on ainult tervitatav, et teatrinoored on mängukõlbulikena välja valinud just need kaks näidendit. Peame väga oluliseks tunnustada noorte poolt ellukutsustud ettevõtmist.

Käesoleval kevadel toome välja A. Kivirähki näidendi "Papagoide päevad".

Esietendus on Raasiku Rahvamajas 14. mail 2011. Etendusega planeerime käia mitmes kohas esinemas ning osaleda Harjumaa Harrastusteatrite Festivalil.
 
Projekti koostööpartnerid ja rahastajad
1. Raasiku Vallavalitsus
2. MTÜ Tuulekell
3. Raasiku valla noorteliikumine MEN
4. Harjumaa Kultuurkapital
 
 
A. Kivirähki näidend “Papagoide päevad” on lugu, mis räägib kunstniku staatusest ja kunstniku ametisse suhtumisest.  Näidendis kohtuvad erinevad kontrasted elustiilid ja ellusuhtumised. Tegevus toimub elu kõverpeeglis.
Näidendis mängivad: Veli Valentin Rajasaar; Marianne Loik; Henri Reeder; Marie Reinike; Martin Kuulma; Berit –Silvia Kondratjev; Holger Rannus.

Lavastaja: Margit Eerik
Kunstnik, heli ja valgus: Mait Eerik, Olari Lass

Eesti English Русский
«
»

Otsi
 


 

 
 

MTÜ Tuulekell  tel. 55 561 144 info@tuulekell.eu

Self guided audio tour app image