Raasiku kunstikelder       
 
Raasiku kunstikelder avati 31. märtsil 2008. aastal paeluva klaasikillumänguga.
Raasiku Kunstikelder on projektipõhise rahastusega, keldrit haldab MTÜ Tuulekell.
Kunstikeldri sisulise tegevuse toetuseks oleme saanud rahalisi vahendeid Raasiku Vallavalitsuselt, tänu millele on Raasiku Kunstikeldri töötubades osalemine rahvale taskukohaste hindadega ning Raasiku valla elanikele soodsam kui väljastpoolt tulijatele. Raasiku Vallavalitsusega on sõlmitud ka leping, mis lubab kunstikeldril tegutseda Raasiku Rahvamaja keldriruumides. Keraamikaahju jm sisustuse hankimiseks vajaliku rahalise toetuse on MTÜ Tuulekell saanud Kohalikult Omaalgatuse Programmilt ja Hasartmängumaksu Nõukogult, osaliselt ka Raasiku Vallavalitsuselt. 2013 aastal saime Kohaliku Omaalgatuse Programmist Rakuahju soetamiseks rahalist toetust, samuti saime rahalist toetust ka õpiringide meetmest.
Raasiku Kunstikeldris saab tegeleda:
 keraamikaga (valmistada savist esemeid nii käe vahel kui savikedra abil); sulatustehnikas klaasvitraaziga ja tiffany-vitraaziga.
Saviala ja sulatustehnikas klaasvitraazi töötubade juhendajaks on Mait Eerik (kunstnikunimega Moyo Eivas), tiffany–vitraazi töötubasid on juhendanud klaasikunstnik Tarvo-Aro Mett.
Töötoad on mõeldud igast vanusegrupist inimestele. Eraldi toimub saviring lastele, mida juhendab Marju Kondratjev. Ka on tehtud portselanimaali töötuba, mida on plaanis edaspidi korrata.
Raasiku Kunstikelder on olnud koostööpartneriks erinevatel Raasiku Rahvamaja üritustel, mille raames on soovijad saanud kätt proovida nii savi kui klaasvitraazi alal.
 2009. aastast on jäänud meeldiv koostöökogemus talvisest loovusnädalast; kevadisest perepäevast, mil ürituse raames toimus tiffany-tehnikas ehete valmistamise töötuba; Raasiku valla töö- ja puhkelaagri lapsed valmistasid sulatustehnikas klaasvitraaze ning said poroovida paberi valmistamist; kihelkonnapäevade kunstidepäeva raames Peningi mõisas toimusid viltimise ning primitiivkeraamika töötoad ning keraamika maapõletus Tõhelgi külaplatsil.
Raasiku Kunstikeldril on jätkuvalt plaanis läbi viia keraamika ja klaasitöötubasid, senisest enam tahame kutsuda erinevaid kunstitöötubasid juhendama professionaale väljaspoolt.
Jätkuvalt oleme avatud koostööprojektidele Raasiku valla kultuuriasutustega, aga ka kõigi teiste asutuste ja organisatsioonidega, kellel on soovi oma projektidesse lisada keraamika- ja klaasivaldkonna tegevusi.
 

Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Otsi
 


 

 
 

MTÜ Tuulekell  tel. 55 561 144 info@tuulekell.eu

Self guided audio tour app image